Profil 88 pasywny

Wykonujemy Okna Drewniane oraz wszelkiego typu zabudo­wy ogrodów zimowych oraz drzwi balkonowe standardowo otwierane jak i przesuwne /z niskim czy wysokim progiem/ oraz harmonijkowo-przesuwne. Wszystkie produkty stolarskie mogą mieć dowolny kształt, od prostych przez owalne, okrągłe, łukowe, trój­kątne i każde nietypowe. Nasze produkty wytwarzane są z najwyższej jakości drewna klejonego warstwowo i realizowane są zgodnie z INDYWIDUALNYMI zamówieniami Klienta.

RAMA/SKRZYDŁO  Profil ramy/skrzydła SOFTLINE  ENERGOOSZCZĘDNE ma grubość 88mm . Konstrukcja drewno klejone trójwarstwowo. Profil lekko zaokrąglony na ramie jak i na skrzydle powoduje iż powłoka lakiernicza ma większa odporność na czynniki zewnętrzne.

OKUCIA - obwiedniowe ROTO® NT, w standardzie zapewniają wysoki poziom zabezpieczeń antywłamaniowych. Trzy miejsca narożne antywłamaniowe, wyposażone są w rolki grzybkowe zakotwiczające się w antywyważeniowych zaczepach RU na ościeżnicy. Każde skrzydło uchylno-rozwierne dodatkowo wy­posażone jest w funkcję MIKROWENTYLACJI, która daje nam możliwość regulo­wania poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Na zawiasy montowane są  osłonki w kolorze klamek. Możliwość dostosowania funkcji otwierania do potrzeb : FIX, R, U, UR, przesuwne.

SZKLENIE W standardzie Naszych okien PASYWNYCH  są szyby zespolone niskoemisyjne o współ­czynniku przenikania ciepła na poziomie U-0,6. W ofercie jest również szkło bezpieczne O2, antywłamaniowe P2 i P4 z którymi można połączyć dla bez­pieczeństwa od strony zewnętrznej szkło witrażowe, ornamentowe, lustrzane, przydymiane czy trawione. Dodatkowym elementem, który można zastosować w szybie zespolonej jest tzw. Ciepła Ramka, która ogranicza gromadzenie się pary wodnej na wewnętrznej stronie okna. Szyby posiadają Certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki oraz Znak Bezpieczeństwa B.

LAKIERY AKRYLOWE - o wysokiej elastyczności i trwałości. Lakiery firm SIGMA®, SIKKENS® zapewniają długoletnią ochronę drewna przed zewnętrznymi warun­kami atmosferycznymi. Stosujemy lakiery oraz lazury, które uwidaczniają strukturę drewna, oraz lakiery kryjące zgodnie z paletą kolorystyczną RAL.

OKAPNIKI - zapewniają prawidłowe odprowadzenie wody deszczowej z okien. Dodatkowy okapnik na dolnej części skrzydła zabezpiecza przed wymywaniem przez wodę lakieru. W ramie montujemy termookapnik który odprowadza nam wode na parapet , od zewnątrz montowany jest też okapnik dodatkowy który odprowadza wode na parapet i okapnik.

USZCZELKI DEVENTER I SCHLEGEL® Q-LON – zapewniają bardzo dobrą szczelność okien i drzwi balkonowych. Uszczelki montowane w stolarce: wrębowa i krawędziowa /kolor uszczelek w standardzie biały i brązowy/. W każdym skrzydle montowane są podwójne uszczelki termo-akustyczne. W oknach jako dodatkowe zabezpieczenia,  montujemy  także czujniki kontroli otwarcia. Dodatkowo szkło uszczelnione jest silikonem od zewnątrz i od wewnątrz.

KLAMKI Montujemy klamki głównie z Firmy ROTO I HOPPE. Kolory najczęściej wybierane przez klientów to srebrny,  stare złoto, czy oliwka .